Udział dziewcząt w Finale Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie

Dnia 29 maja br. dziewczęta  z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1  reprezentowały szkołę, miasto Turek i powiat turecki w Finale Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie.

Drużynę stanowiły: Agata Straszewska, Sandra Wszędybył, Natalia Krotowska, Martyna Forma, Weronika Wieczorek i Justyna Bilkowska.
Dziewczęta musiały pokonać dystans 2000m w terenie naturalnym rywalizując z ok. 170. zawodniczkami z innych szkół, walcząc z upałem jaki w tym dniu panował oraz z własnymi słabościami. Wszystkie nasze reprezentantki ambitnie pobiegły i ukończyły bieg zajmując w klasyfikacji drużynowej godne 19. miejsce.
Dziękujemy dziewczętom za ambitną walkę i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Opiekun – Barbara Knop