Sukces gimnazjalistek w konkursie "Znaszli swój kraj"

I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym „Znaszli swój kraj?” to sukces, którym mogą się pochwalić gimnazjalistki z naszej szkoły Weronika Poszwa z kl. 3b i Zuzanna Szczesiak z kl. 2b.

Dziewczęta rywalizowały z gimnazjalistami powiatu tureckiego i uczniami szkół ponadgimnazjalnych w konkursie o Polsce zorganizowanym przez I LO w Turku.
Zadania konkursowe nie tylko sprawdzały wiedzę uczniów ale również jej dostarczały. Dodatkową atrakcją podczas konkursu było spotkanie z Karolem Fornalczykiem - fotografem dziko żyjących ptaków i zwierząt, który przedstawił uczestnikom tajniki fotograficznych łowów.

Dla każdego z uczestników konkurs był nie tylko możliwością sprawdzenia własnej wiedzy, ale też okazją do integracji i wspólnej zabawy podczas geograficznego show.