Spotkanie z Australią w SP1.

Dnia 7 listopada 2018r. w murach Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku zagościł pan Marek Tomalik - podróżnik, publicysta, dziennikarz radiowy (RMF Classic), z wykształcenia geolog.

Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku, autor wielu książek podróżniczych: „U ludzi”, „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, „Lady Australia” itp. Pan Marek zabrał wszystkich w podróż do swojego miejsca na Ziemi, odległej Australii. Podczas wirtualnego spaceru, przyglądając się fascynującym zdjęciom odwiedziliśmy wiele znanych i nieznanych miejsc w Australii.
O tym kontynencie Marek Tomalik mówił: "Jest inna od wszystkich,  obezwładniająca, odrealniona, często przerażająca. Potrafi przestraszyć jak zły sen". Wspomniał też: o eukaliptusowych duchach, misiach koala, kangurach, Outbacku i rdzennej ludności - Aborygenach.
Wszyscy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom z wypraw, bowiem informacje, jakie przekazywał, nie znajdują się w encyklopediach, podręcznikach czy przewodnikach. Była to niecodzienna lekcja geografii.

Galeria zdjęć

Zobacz także: