Niezwykłe życie marynarzy

7 lutego 2019 r. uczniowie klas VII, VIII i III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1  im. H. Sienkiewicza w Turku mieli okazję poznać wyjątkowego gościa pana Tomasza Kujawę, Kapitana Żeglugi Wielkiej, który jest również tatą Oli, naszej uczennicy.

Jako kapitan statku dalekomorskiego niezwykle ciekawie i z pasją opowiadał uczniom o życiu na morzu, pracy z daleka od rodziny i podróżach po najdalszych zakątkach kuli ziemskiej. Nie zabrakło też opowieści o pięknych miastach portowych i niebezpiecznych sytuacjach w czasie podróży morskich. Młodzież obejrzała także film o polskiej flocie handlowej. Zadawała dużo pytań, by poznać tajniki tego fascynującego, choć trudnego zawodu.

Wyrażając swą wdzięczność, życzymy Panu Tomaszowi wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

Jesteśmy wdzięczni Rodzicom naszych dzieci za to, że pozwalają się nam poznać, dzieląc się swoją wiedzą i pasjami.