Zielona Szkoła - Podlasie

W dniach od 8 do 11 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  Turku przez cztery  dni podziwiali piękno podlaskich krajobrazów.

Ta niezwykła lekcja rozpoczęła się w Hajnówce gdzie będąc w Muzeum Miniatur Podlasia mogli podziwiać zabytki tego regionu, a w zwierzyńcu obserwować: żubry, żubronie, łosie, rysie, sarny, dziki i inne.

Dużo wrażeń dostarczył przejazd kolejką na trasie Hajnówka- Topiło. Jadąc kolejką uczniowie podziwiali Puszczę Białowieską, której faunę i florę mogli dokładniej poznać w Muzeum Puszczy Białowieskiej.

W pamięci młodzieży długo pozostanie pobyt w meczecie i w cerkwi. Uczestnicy zielonej szkoły poznali różne narodowości, które zamieszkują na tym terenie od wielu pokoleń.

Pełni wrażeń i bogaci w wiedzę  wróciliśmy do szkolnych obowiązków, a za rok ….