DZIEŃ OLIMPIJSKI W KACZKACH ŚREDNICH

W dniu 21.06.2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku z budynku im. Mikołaja Kopernika wzięli udział w Dniu Olimpijskim, organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nikola Walczak, kl. 3A gim., Nikola Jeske, kl. 3A gim., Dagmara Skopińska, kl. 3A gim., Natalia Włodarczyk, kl. 3A gim., Kacper Kałużny, kl. 7C, Filip Grabowski, kl. 7C, Kamil Krotowski, kl. 7C, Julia Lubas, kl. 7C, Justyna Krotowska, kl. 7C, Sandra Wszędybył, kl. 3C gim., Weronika Wieczorek, kl. 2A gim.
Było to prawdziwe święto sportu. Odbyły się zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie uzyskali świetne wyniki w konkurencjach:
I miejsce – Sandra Wszędybył, kl. 3C gim. – w biegu na 600 m,
III miejsce – Natalia Włodarczyk, kl. 3A gim. – w biegu na 600 m,
I miejsce – Nikola Walczak, kl. 3A Gim. – w pchnięciu kulą,
IV miejsce – Kacper Kałużny, kl. 7C – w biegu na 1000 m.
Młodzież miała także okazję spotkania wybitnych polskich olimpijczyków. Nagrodą dla niej były rozmowy i zdjęcia z gwiazdami sportu, a ich autografy wspaniałą pamiątką. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.
Opiekunowie: p. Piotr Bińkowski, p. Ewa Rosiak