Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18 - klasy 3GIM

22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w budynku M. Kopernika odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

O godzinie 9:00 pożegnaliśmy absolwentów szkoły, a następnie uczniów klas 7 i 2 oddziałów gimnazjalnych.  Zakończenie roku uświetnili swoją obecnością, między innymi Burmistrz Miasta Turku oraz licznie przybyli rodzice.
Pani dyrektor Elżbieta Pokojowa pogratulowała uczniom sukcesów, a pan Burmistrz Romuald Antosik szczególnie podkreślił bardzo wysokie wyniki uzyskane przez uczniów na egzaminie gimnazjalnym. Kolejnym punktem tego uroczystego dnia było wręczenie nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach  i w zawodach sportowych oraz szczególnie angażowali się w życie szkoły. Najbardziej wyróżniający uczniowie otrzymali zaszczytne tytuły: Prymus Absolwent, Prymus Inter Pares. Wręczono również Nagrody Dyrektora, Nagrody Burmistrza oraz Społecznika Roku. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.
Całość uroczystości uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów, podczas której wszyscy mogli przypomnieć sobie jak upłynął czas spędzony w szkolnych murach.
Pożegnania uczniów z nauczycielami były pełne emocji i wzruszeń.
Życzymy Wszystkim udanych wakacji, a absolwentom dużo sukcesów w dalszej edukacji.