Pierwszy dzwonek w „Jedynce”

3 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Turku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Klasy I-VI witały nowy rok szkolny w budynku przy ul. 3 Maja, natomiast uczniowie  klas  VII – VIII oraz ostatni rocznik oddziałów  gimnazjalnych w budynku im. M. Kopernika przy  ul. Parkowej.
W uroczystości brali udział przedstawiciele Rady Rodziców, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.
Podczas swojego wystąpienia dyrektor szkoły p. Elżbieta Pokojowa, życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.    Szczególnie ciepło zostali powitani najmłodsi uczniowie, którzy rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę. Wicedyrektor szkoły przedstawiła pierwszoklasistom i ich rodzicom wychowawców klas. Nie mogło też zabraknąć pierwszego wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Społeczność szkoły minutą ciszy uczciła ofiary II wojny światowej. Przedstawiciele klasy V d przygotowali słowno – muzyczny montaż, poświęcony 79 rocznicy wybuchu wojny.
Natomiast 1 września delegacja naszych uczniów uczestniczyła w obchodach miejskich, upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej.                                                                                                                                                                Po zakończeniu uroczystości uczniowie usłyszeli tradycyjny pierwszy dzwonek i wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas.