Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 na spotkaniu promującym książkę „Życiorysy lokalne…”

Dnia 14 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza z budynku im. Mikołaja Kopernika pod opieką pani Iwony Rosiak, nauczyciela historii, brali udział w spotkaniu promującym książkę „Życiorysy lokalne. Piszemy biografie bohaterów lokalnych z Turku i powiatu tureckiego”.

Publikacja wydana została z serii BIBLIOTHECA TURCOVIANA w związku z OBCHODAMI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Podczas uroczystości spotkaliśmy się z żyjącymi bohaterami książki i jej autorami. Ciekawostką jest to, że twórcami tej niezwykłej opowieści jest siedemnaścioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Dowiedzieliśmy się również o mieszkańcach, którzy pełnili ogromną rolę w dziejach naszego miasta.
Pełni pozytywnych wrażeń spędziliśmy kolejne bardzo ciekawe, miłe i historyczne popołudnie.

Iwona Rosiak