Leśna lekcja kultury

19 września 2018r. uczniowie klasy III c z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka  Sienkiewicza z budynku im. Mikołaja Kopernika uczestniczyli w niezwykłej lekcji w Nadleśnictwie Turek.

W pięknej sali edukacyjnej mogli obejrzeć zdjęcia ptaków, wykonane przez lokalnego pasjonata tych zwierząt. Młodzież zapoznała się  ponadto z zasadami zachowania się w lesie. Następnie udała się na spacer, w czasie którego dowiedziała się o specjalnych oznakowaniach terenów leśnych, postępowaniu przeciwpożarowym, w razie nagłych wypadków oraz podczas nieoczekiwanego spotkania ze zwierzętami (dzik, wilk, żmija). Gimnazjaliści, będąc na siłowni w lesie, połączyli aktywność fizyczną z radością przebywania na świeżym powietrzu.
Na pamiątkę wizyty uczniowie otrzymali album o naszych pięknych lasach. Wycieczka, zorganizowana przez nauczycielkę historii panią Iwonę Rosiak, na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.