G2 Turek na meczu w Bełchatowie

Gimnazjum nr 2 w Turku dba nie tylko o prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny swoich uczniów.

Rozwija również ich zainteresowania czego dowodem było zorganizowanie w sobotę 12.12.2015 r. wyjazdu grupy liczącej 45 osób pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego na mecz piłki siatkowej Plus Ligi pomiędzy Skrą Bełchatów i AZS Politechniką Warszawa. Była to znakomita okazja do zobaczenia na żywo najlepszych polskich zawodników piłki siatkowej, podniesienia poziomu motywacji uprawiania sportu, podbudowania wiedzy ze znajomości przepisów, organizowania i sędziowania zawodów a także zasad sportowego zachowania się i kulturalnego kibicowania. Refleksja jaka nasunęła się gimnazjalistom po meczu brzmi „jeśli chcesz zobaczyć wysokiej klasy kulturalne kibicowanie i uczestniczyć w nim oraz dobrze się bawić – zostań kibicem piłki siatkowej”
Już w drodze powrotnej uczniowie i nauczyciele planowali następny wyjazd na  podobne widowisko sportowe.