Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu

W dniu 18.10.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Miasta i Powiatu Tureckiego w Pływaniu. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach - pływanie indywidualne na dystansie 50m oraz sztafety pływackie 8x50m.

Gimnazjum nr 2 reprezentowały dziewczęta: Jeske Nikola, Łapka Katarzyna, Gruszczyńska Daria, Gaj Nikola, Rybka Alicja, Jaroma Martyna, Straszewska Agata, Włodarczyk Gabriela oraz rezerwowe Majczak Gabriela i Włodarczyk Nikola.
W drużynie chłopców pływali: Majcherek Tobiasz, Tończyk Bartosz, Tołkacz Sebastian, Kolański Adam, Kozelan Hubert, Pikuła Aleksander, Wojciechowski Jakub, Żurawik Wiktor.
Obie drużyny zajęły drugie miejsca w klasyfikacji ogólnej.

W pływaniu indywidualnym sukcesy odnieśli:
Nikola Jeske - I miejsce w stylu grzbietowym,
Włodarczyk Gabriela - I miejsce w stylu klasycznym,
Daria Gruszczyńska - III miejsce w stylu klasycznym,
Agata Straszewska - III miejsce w stylu dowolnym,
Wiktor Żurawik - I miejsce w stylu dowolnym,
Bartosz Tończyk - II miejsce w stylu grzbietowym,
Adam Kolański - III miejsce w stylu klasycznym,
Hubert Kozelan - III miejsce w stylu dowolnym.
Gratulujemy wszystkim pływakom ambitnej sportowej walki i życzymy udanego startu na Mistrzostwach Wielkopolski.