Gimnazjum nr 2 biło rekord Guinnessa w Warszawie

Na zaproszenie Artura Siódmiaka i jego Fundacji Akademii Sportu uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku brali udział w biciu rekordu Guinnessa w największej lekcji w-f w historii.

To niesamowite wydarzenie z niepowtarzalną atmosferą i dużą ilością gwiazd sportu odbyło się w dniu 23 listopada 2016 r. w hali widowiskowo sportowej Torwar w Warszawie.
W jednym miejscu w ciągu całego dnia zebrało się ponad pięć tysięcy uczniów, którzy ćwiczyli w dziesięciu turach.
Zaangażowanie i entuzjazm uczestników „CAMPu” było ogromne, bo to niecodzienne przeżycie. Dodatkową atrakcją były spotkania z gwiazdami sportu i autografy.
Artur Siódmiak, Paweł Małachowski, Otylia Jędrzejczak, Paweł Zagumny, Andrzej Wrona. Monika Pyrek, Marek Kulbowicz, Milena Sadurek oraz Maja Włoszczowska, Tomasz Majewski i Dariusz Michalczewski chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
To już trzeci tegoroczny rekord G-2. Po ustanowieniu rekordu miasta w aerobiku grupowym i uczestnictwie w rekordzie w resuscytacji, gimnazjaliści z Dwójki zostali rekordzistami Guinnessa w największej lekcji w-f.
Wszystko to możliwe jest dzięki dobrej współpracy Stowarzyszenia Kopernik Plus z dyrekcją szkoły. Dzięki zaangażowaniu dyr. Piotra Bińkowskiego uczniowie pierwszej klasy sportowej pojechali do Warszawy nie ponosząc żadnych kosztów. W zamian ambitnie i widocznie reprezentowali swoją szkołę i miasto. Tradycyjnym już zwyczajem dzięki gadżetom pozyskanym z Urzędu Miasta mogli  podziękować koordynatorom programu za zaproszenie i obiecaną dalszą współpracę.