„Kopernik Plus” znowu kibicuje

W minioną niedzielę  stowarzyszenie „Kopernik Plus” działające przy Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku zorganizowało kolejny wyjazd na niesamowite widowisko sportowe.

Drugi już raz uczniowie G-2 zawitali do Płocka na mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej pomiędzy Wisłą Płock i Paris Saint Germain.
PSG to galaktyczny zespół, w którym występują aktualni mistrzowie świata Luka i Nikola Karabatic, Tierry Omeyer, Daniel Narcisse, Louc Abalo, Nedim Remili. Do tego jeszcze Mikkel Hansen i Jesper Nielsen. Również w Wiśle Płock występuje wielu znakomitych zawodników w tym reprezentanci Polski: Michał Daszek, Adam Wiśniewski czy Maciej Gębala.
Cała ta plejada gwiazd sprawiła, że mecz był bardzo zacięty i gimnazjaliści mogli uczestniczyć w widowisku sportowym na najwyższym światowym poziomie.
Mistrzostwo świata jednak zobowiązuje i Francuzi pokonali Wisłę 29 - 25. Mimo to atmosfera w grupie 55 turkowskich kibiców była doskonała, a kolejna już wycieczka zapisze się w pamięci uczniów i opiekunów.
Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Turkowskiej Mleczarni Kopernik Plus mógł się odwdzięczyć zarówno organizatorom jak i zawodnikom, prezentami związanymi z naszym miastem.