Podwójne zwycięstwo oddziałów gimnazjalnych SP 1 w Turku

W dniu 7.03.2018 r. na hali sportowej OSiR w Turku odbyły się finały Mistrzostw Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

Wielkim sukcesem zakończyły te rozgrywki oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców gimnazjaliści z budynku Kopernika wygrali wszystkie swoje mecze zdobywając tytuł Mistrza Powiatu i uzyskując awans do Mistrzostw Rejonu, które odbędą się  13 i 14 marca również na hali OSiR w Turku.
Dziewczęta wygrały z Zespołem Szkół w Przykonie  2:0 i z oddziałami gimnazjalnymi SP 5 w Turku 2 : 1
Chłopcy pokonali SP 4 w Turku 2 : 0 i odziały gimnazjalne SP 5 w Turku 2 : 0
Skład dziewcząt: Klaudia Jasiak, Aleksandra Kąpielska, Nikola Jeske, Dagmara Skopińska, Natalia Włodarczyk, Martyna Jaroma, Daria Kaczkowska, Aniela Kurzawa, Julia Lubas, Weronika Mendelak, Weronika Wieczorek, Martyna Forma. Opiekun Bożena Janowska.
Skład chłopców: Bartosz Witkowski, Adam Kolański, Kacper Czekała, Jakub Marendziak, Jakub Wojciechowski, Jakub Orligóra, Kacper Kuśmirek,  Norbert Baranowski, Jakub Wawrzyniak, Jan Grzesik, Błażej Hartman, Filip Majdański, Kacper Majcherek. Opiekun Dariusz Piotrowski.