Dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych SP 1 w Turku Mistrzyniami Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej

14.03.2018 roku w hali OSiR w Turku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2002-2004. W rywalizacji wzięło udział 5 zespołów- Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 1 w Sompolnie, SP Strzałkowo, SP nr 1 Koło, SP5 Turek oraz gospodarze zawodów SP1 Turek. Faworytkami do tytułu mistrzowskiego były dziewczęta z SP1 i SP5 w Turku. W związku z tym, że mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” te dwie drużyny spotkały się na początku turnieju. Po bardzo wyrównanym meczu zawodniczki SP1 pokonały rywalki w tie-breaku wygrywając spotkanie 2:1. W pozostałych meczach turnieju dominowały dziewczęta z SP1 pokonując zespoły z Sompolna, Strzałkowa i Koła 2:0.

Pierwsze miejsce , tytuł Mistrza Rejonu i awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski zdobyły dziewczęta z SP1 w Turku.

Skład zwycięskiej drużyny- Klaudia Jasiak, Aleksandra Kąpielska, Nikola Jeske, Natalia Włodarczyk, Dagmara Skopińska, Weronika Mendelak, Martyna Forma, Daria Kaczkowska, Julia Lubas – klasa VII, Martyna Jaroma, Aniela Kurzawa, Weronika Wieczorek.

2 m-ce- SP 5 Turek

3 m-ce- Zespół Szkolno- Przedszkolny Sompolno