Wieczór Nauki –Preorientacja Zawodowa

W dniach 23-24 marca 2018r. uczniowie z klas gimnazjalnych z budynku im. Mikołaja Kopernika brali udział w projekcie edukacyjnym „Wieczór Nauki” prowadzonym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

W piątkowe popołudnie udaliśmy się autobusem do pobliskich Kaczek Średnich. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie nas powitali, a następnie zaprezentowali nam swoją szkołę. Ponadto braliśmy udział w warsztatach fotowoltaniki oraz poznaliśmy innowacyjne techniki wykorzystywane w budownictwie. W czasie poczęstunku delektowaliśmy się różnymi smakami ciast upieczonych przez uczniów tutejszej szkoły, a także uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych ”Zostań nowym MasterChef’em”. Atrakcją okazały się nowe formy edukacji w wirtualnym świecie HTC Vive, warsztaty w profesjonalnym studiu nagrań „Zostań dziennikarzem radiowym” oraz arkana branży hotelarskiej. Kolejnym punktem programu były działania w eksperymentarium chemicznym. Po smacznej kolacji dowiedzieliśmy się, jak zdobyć zawód spedytora i zarabiać olbrzymie pieniądze na transporcie. Następnie przekonaliśmy się jak ciekawe, a zarazem idealnie wykonane detale można wytwarzać na drukarce 3D. Większość z nas po raz pierwszy miała okazję zobaczyć hologram  - czyli jak zawiesić obraz w powietrzu oraz poznać nowinki w marketingu reklamowym. Na zakończenie dnia były rozgrywki sportowe, które dostarczyły uczniom  emocji . Po powrocie do internatu - zmęczeni, ale pełni wrażeń - szybko zasnęliśmy.  Następnego dnia  próbowaliśmy swych sił za kierownicą specjalnie przygotowanego auta do nauki jazdy, w którym na co dzień szlifują swe umiejętności uczniowie z ZSR.  Zaprezentowano także ciągnik firmy Kubota wyposażony w system isobus służący do sterowania.
Zwieńczeniem pobytu były warsztaty z psychologiem.
Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Turku..
Opiekę nad gimnazjalistami podczas wyjazdu sprawowali dyrektor p. Piotr Bińkowski i nauczyciel języka angielskiego p. Ewa Rosiak.
Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować dyrekcji, gronu pedagogicznemu  oraz uczniom ZSR w Kaczkach Średnich za możliwość udziału w „Wieczorze nauki”, dzięki któremu mogliśmy poznać szkołę i oferowane przez nią kierunki kształcenia.