Sukces Agnieszki Majdy uczennicy oddziału gimnazjalnego SP1

Dnia 29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Parkowej odbył się etap powiatowy XXV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół powiatu tureckiego m.in. ze Słodkowa, Malanowa, Kawęczyna, Władysławowa oraz z  Turku Szkoła Podstawowa nr1. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 3 b oddziałów gimnazjalnych.
Nasza uczennica Agnieszka Majda  otrzymała II miejsce, tym samy będzie reprezentowała naszą szkołę w finale w Żychlinie, który odbędzie się 14 czerwca 2018 roku.
Agnieszka osiągnęła bardzo wysoki wynik, z czego jesteśmy dumni, ponieważ jest to jeden z trudniejszych konkursów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością  ustaw o Samorządzie Terytorialnym oraz prawnymi podstawami funkcjonowania Unii Europejskiej. Agnieszka wykazała się dużym zaangażowaniem i  solidną pracą. Opiekunem była pani Iwona Rosiak.
Atmosfera w trakcie konkursu była bardzo przyjemna, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki występ muzyczny.
W czasie przerw gospodarze SP1 w budynku im. Mikołaja Kopernika pokazali uczniom i opiekunom konkursu nowoczesne  eksperymentarium oraz obserwatorium , gdzie młodzież mogła doświadczyć praktycznej nauki. Goście byli bardzo  zachwyceni i wdzięczni za miłe przyjęcie w murach naszej szkoły.
Nagrody uczestnikom i podziękowania dla opiekunów wręczali wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, burmistrz Jerzy Kurzawa, przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda oraz przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn Piotr Gebler.
Gratulujemy Agnieszce i  życzymy powodzenia  w finale w  czerwcu!
Trzymamy kciuki!